Ankiety Internetowe, Kwestionariusze Internetowe oraz Statystyki Ankiet, Sond i Kwestionariuszy w AnkietyDlaCiebie.pl

19 grudnia 2009

Ankiety statystyczne

Filed under: ankiety — Tagi: , — ankietydlaciebie @ 10:00

Statystyczne przeglądy są używane, by zbierać interesujące informacje w społecznościach ludzkich. Ankiety ludzkich populacji i instytucji są przydatne w politycznych głosowaniach i rządzie, zdrowiu, socjologii i badaniu marketingu. Kwestionariusz może skupić się na opiniach lub opartej na faktach informacji zależącej od jej celu oraz osób ankietowanych. Kiedy pytania są zarządzone przez pracownika naukowego, przegląd nazywa się wywiadem lub zarządzoną przez pracownika naukowego ankietą. Kiedy pytania są zarządzone przez respondenta, przegląd jest zwany kwestionariuszem lub zarządzonym samoistnie przeglądem.

Skład i budowa.

Struktura i standaryzacja, którą pytania zwykle są zbudowane i ucharakteryzowane. Struktura jest zamierzona, by zmniejszyć uprzedzenie. Na przykład pytania powinny zostać opracowane w takiej kolejności, aby nie wpływały na odpowiedź na kolejne pytania. Ankiety są standaryzowane, by zapewnić solidność  i ważność (widzą ilościowe handlujące badanie). Każdy respondent powinien zostać zapoznany z tymi sam pytaniami i w tym sam porządku jak inni respondenci.

W organizacyjnym rozwoju (OR), ostrożnie zbudowane narzędzia ankiet często są użyte jako podstawa dla zbierania danych, organizacyjna diagnoza i kolejne planowane działania. Niektórzy użytkownicy OR rozważali nawet rozwój ankiet jako nieodzowny w OR.

Seryjnymi ankietami są te, które powtarzają, te sam pytania w innych punktach dają określone miary. Są trzy podstawowe zasady projektowanie seryjnych ankiet: sekcyjne, południkowe  i serie czasowe.

1 komentarz »

  1. Nie lubię ankiet statystycznych, ludzie którzy je przeprowadzają są zawsze upierdliwi…

    Komentarz by misia23 — 10 stycznia 2010 @ 15:59

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Ankiety Internetowe, kwestionariusze internetowe oraz generator ankiet internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 Ankiety dla Ciebie