Ankiety Internetowe, Kwestionariusze Internetowe oraz Statystyki Ankiet, Sond i Kwestionariuszy w AnkietyDlaCiebie.pl

20 grudnia 2009

Zalety i wady internetowych ankiet statystycznych

Filed under: ankiety,statystyka — Tagi: , — ankietydlaciebie @ 13:15

Kwestionariusze internetowe zawierają zarówno ankiety jaki wady. Oto niektóre z nich.

Zalety:

  • Jest skutecznym sposobem zbierania informacji od bardzo dużej liczby respondentów. Możliwe są bardzo duże próby danych. Statystyczne techniki mogą zostać użyte, aby określić ważność, solidność i statystyczne znaczenie.
  • Kwestionariusze są elastyczne w zmyśle, że może zostać zebrany szeroki zasięg informacji. Mogą one zostać użyte, aby studiować nastawienia, wartości, wiary i minione zachowania.
  • Ponieważ są standaryzowane, są stosunkowo wolne od kilku typów błędów.
  • Są łatwe w zarządzaniu.
  • Gospodarne w gromadzeniu danych z powodu skupienia dostarczonego przez standaryzowane pytania. Jedyne pytania zainteresowania do pracownika naukowego są zadawane, rejestrowane, skodyfikowane i analizowany. Czas i pieniądze nie są marnowane na stycznych pytaniach.

Wady:

  • Ankiety zależą od motywacji tematów, uczciwości, zdolności, aby na nie odpowiedzieć. Tematy ankiet powinny przypominać powodów jej działania, tak aby wypełniający nie zapomineli o tym. Respondenci mogą zostać umotywowani, by udzielić dokładnych odpowiedzi, faktycznie, oni mogą zostać umotywowany, by udzielić samych odpowiedzi, które występują, w sprzyjającym świetle.
  • Zbudowane ankiety, szczególnie te posiadające szablonowe pytania, mogą mieć niską wartość, kiedy prowadzone są pytania dotyczące zmiennych tematów.
  • Chociaż wybrane osoby przeglądu są częste przypadkową próbką, błędy z powodu nie odpowiedzenia mogą egzystować. To, ludzie, którzy wolą odpowiedzieć w ankiecie mogą być inni niż ci, którzy nie odpowiadają, w ten sposób uprzedzane są oceny.
  • Odpowiedź pytań wyboru ankiety mogłyby prowadzić do niewyraźnych zbiorów danych, ponieważ czasami są one względne tylko do osobistego abstrakcyjnego pojęcia dotyczącego „siły wyboru”. Na przykład wybór „umiarkowanie zgódź się” może znaczyć inne rzeczy do innych tematów i do kogoś interpretowanie danych dla korelacji. Nawet tak lub żadne odpowiedzi nie są problematyczny, ponieważ tematy nie mogą na przykład nie położyć „żadnym” jeżeli wybór „tylko raz” jest nie dostępny.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Ankiety Internetowe, kwestionariusze internetowe oraz generator ankiet internetowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 Ankiety dla Ciebie